Daha İyisi Mümkün Kastamonu
KSK SÜPER LİGE ÇIKMASIN

KSK SÜPER LİGE ÇIKMASIN

Fatih Köse

02 Mayıs 2021

0

;

Yazı başlığının yanlış anlaşılmaya müsait olduğunu biliyorum. Spor kamuoyumuz tarafından hâin ilan edilerek linç edilerek dokuz köyden kovulma pahasına yazdım. Pişman değilim. 

 

Futbol artık spordan başka bir şey. İngilizcesi Foot-ball (Ayak-topu). Bir anlamda ayakoyunu! Sahada, kenarda, masada, medyada, yönetimde ya da ligde ayak oyununu en iyi oynayan kazanıyor.

Büyük kulüplerimiz bile ekonomik ve sportif başarısızlık sarmalı içinde itibar kaybederken Kastamonu sporu Süper Lige çıkarıp ne elde edeceğiz merak ediyorum.

 

- Süper Ligin ve anlı şanlı kulüplerin hâli ortada iken şehrin Valisinden, milletvekillerinden, belediye başkanından, iş adamlarından merkez nüfusu sadece 130 bin olan ve ciddi sermayedarı nispeten az olan bir şehrin futbol takımını Süper Lige çıkarmalarını istemek onlara zulüm etmek değil midir?!


- Ekonomik gidişat milletçe israftan tasarrufa, tembellikten üretime geçmemizi gerektiriyor. Meyvenin, sebzenin hesabını yapıyoruz. İşsizlik rakamları sürekli artıyor ama biz milyonlar harcayıp KSK’yı Süper Lige çıkaralım diyoruz!

 

Bunu isteyenler elini cebine atıyor mu?!

 

Karabükspor Süper Ligde oynadı ama şimdi başladığı yere geri geldi. Karabükspor şehre acaba ne kattı?!

 

Adana, Kocaeli, Sakarya gibi nüfus ve ekonomi olarak bizden büyük illerdeki takımların bile çoğu asansör takım olmaktan kurtulamıyor. Futbol Kulüpleri sayesinde turizm gelirlerinde bir patlama falan da olmadı!


- Sanayisi, geliri, nüfusu, lobisi, siyasi gücü çok az olan KSK, Süper Lige çıksa ne olacak? Kastamonu’yu mu tanıtacağız?!

 

O bütçe ile Kastamonu’yu daha etkin tanıtma imkânları yok mu?

 

Asansör takım olmayacağımızın, Süper Lige kazık çakacağımızın garantisi var mı?

 

“Şöyle bir bakıp çıkacaktık!” demek için mi bunca uğraş?

 

- Takımın Süper Ligde kalması için birbirimizi daha çok mu suçlayacağız?

 

Kulüp başkanlarımız iş adamlarına, parti başkanlarımız belediye başkanlarına, belediye başkanlarımız rakiplerine mi saldıracak?! Birbirimiz ile kavga edip huzurumuz kaçacaksa ne işimiz var Süper Ligde?!

 

****

 

Kastamonu spor süper lige çıkmasın arkadaş!


İnsanlar kavga etmesin. Şehrin imârı zarar görüyorsa görmesin,

Kamunun kaynakları KSK’ya aktarılmasın.

Amatör sporlara gidecek para sadece futbola ve sadece KSK'ya gitmesin.


Bırakın insanlar Kastamonu’yu tarihinden, coğrafyasından tanısın. Futbol Kulübümüz ile şehrimizi tanıtacağız diye birbirimizin yüzüne bakamayacak hâle gelmeyelim.


Konya deyince aklımıza Mevlana gelir, Bursa deyince Ulu Camii. Ne Konyaspor umurumuzdadır ne Bursaspor. Futbol Kulüpleri olmasa da tanırız, biliriz bu şehirleri.


Belediye başkanlarımız bu kulübe kaynak bulacağım diye kendilerini riske atmasın.

İyi niyetli bile olsalar kendilerini izah etmekte zorlanırlar.

 

Siyasilerden işsizlere iş imkânı sağlayacak yatırımlar istemek varken daha büyük, daha yeni stat istemeyelim Allah aşkına!

 

Onları olmayacak, memlekete fayda getirmeyecek bu tribün işlerine zorlamayalım.

 

Bırakın, boş verin KSK bu ligde oynasın ama üç günlük dünyada birbirimizi üzmeyelim, huzurumuzu kaçırmayalım.

 

****


Bisiklet binen, bilek güreşi yapan, güreşen, karate, judo yapan bireysel sporcularımızdan, kendi çocuklarımızdan dünya şampiyonları çıkaralım.

 

Milyonları deplasmana, yol masraflarına, simsarlara, gösteriye, alkışa, şakşaka, ona buna harcayacağımıza bizim çocuklarımıza harcayalım.


“İki haftada bir futbol seyir zevkimiz var ona da limon sıkma” diyen taraftarlarımız gerekirse Amatör Ligde oynayan takımında kendi çocuklarını seyretsin.

 

Deşarj olmak, efkâr dağıtmak isteyen ormana gidip bağırsın!

 

Kimse bir diğerinin bu kadar maliyetli ve huzurları kaçıran bir şekilde eğlenmesine ya da deşarj olma talebine katlanmak zorunda değil!

 

Hiçbir makam taraftar deşarj olacak diye riske girmek zorunda değil.


Benim gibi düşünen bütün hemşerilerimizin cesaretle, yüksek sesle “Kastamonuspor Süper Lige çıkmasın, kendi çocuklarımız spor yapsın” demesine ihtiyacımız var.

 

Bu cümleyi hep beraber kuralım ki bu anlamsız kör dövüşünden memleketçe kurtulalım…

 

 Diğer yazılar için tıklayınız...

ETİKETLER: Kastamonuspor Futbol Fatih Köse Kastamonu

YORUM YAP

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

DİĞER İÇERİKLER

X